600-182-911, 600-182-071 biuro@ollecafe.pl

Aktualności

Posted in Bez kategorii, on 3 sierpnia 2022, by , 0 Comments

Wakacje trwają w najlepsze, a my znowu przenosimy się na Kostarykę! Wiemy, wiemy, przecież tam już byliśmy… Ale jeśli coś jest dobre, należy do tego wracać. Dzięki niestrudzonym innowacjom, dużej liczbie odmian kawy, szerokiej wiedzy technicznej i dbałości o produkcję kawy, Kostaryka jest jednym z najbardziej zaawansowanych krajów, produkujących kawę w Ameryce Środkowej. Tym razem ściągnęliśmy w 60-kilogramowych workach inną kawę z tego samego kraju, regionu, ale z innej farmy. Mówimy o gospodarstwie Finca Tres Milagros, położonym na wysokości 1650 m n.p.m. w regionie Los Santos. Farma należy do rodziny Facusse od 50 lat! Producent eksperymentuje z różnymi odmianami arabik i dobrze Mu to wychodzi. Odmiana kawy jest sekretem lokalnym, została właśnie tam odkryta, a specjalne warunki klimatyczne i specjalny sposób obróbki, dały wspaniały efekt. Napar z tej kawy o interesującej nazwie Fatima, bardzo nas zaskoczył. Jest świetna, wakacyjna, relaksująca i i orzeźwiająca. Zapraszamy wszystkich klientów, sympatyków i przyjaciół do degustacji tej nowej, kostarykańskiej kawy. Odwiedzajcie nas stacjonarnie w Rumi lub poprzez sklep on-line. Kupujcie, pijcie, smakujcie i…odpoczywajcie! Jednocześnie przypominamy, że pod koniec sierpnia Zespół Caffe Olle jedzie na urlop i Palarnia kawy będzie zamknięta przez cały tydzień!

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 7 lipca 2022, by , 0 Comments

Dzieci pojechały już na wakacje, a my pracujemy dalej, ale pijemy kawę z Costa Rica.

Tak więc dla wszystkich, którzy tak jak my czekają jeszcze na urlop lub nie wybierają się w cieple kraje, proponujemy powiew egzotyki znad Morza Karaibskiego! Kostaryka (czyli ‘bogate wyrzeże’) to kraj zdumiewający i obfitujący w wiele skarbów, którym jest niewątpliwie także kawa. To kraj leniwców, dlatego na workach z kawą, która do nas dotarła, mamy wizerunek tego ciekawego zwierzątka. Tak więc od dziś kojarzy się nam z letnim lenistwem oraz kawą pachnącą śliwkami i czekoladą. Zapraszamy w podróż! My już o poranku wypiliśmy ten tajemniczy, kawowy napar…

https://sklep.ollecafe.pl/kostaryka-shb-tarrazu-san-rafael-1000g-p-35.html

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 7 czerwca 2022, by , 0 Comments

My w palarni wszyscy wiemy, że kawa jest kobietą. Jest jak dama, którą zapraszamy by podziwiać jej styl, zapach i wspólnie odkrywać smak życia.

I oto otrzymaliśmy właśnie szczególną przesyłkę. Kawę od samych kobiet. Znaleźliśmy farmę w Rwandzie, na której pracują tylko kobiety i to na każdym odcinku produkcji. Jest to grupa, która należy do Międzynarodowego Konsorcjum Kawowego Kobiet. Mówimy o farmie Sake w dystrykcie Ngosi, na wysokości 450-2000 m n.p.m., gdzie panuje szczególny mikroklimat.

Plantacja zajmuje 30ha i posiada własny młyn do obróbki kawy. Rolnicy w Rwandzie mają małe posiadłości z kawą, wiec farma kobiet staje się też dla nich miejscem, gdzie są dostarczane owoce kawy od aż 2200 uprawiających kawowce.

Na farmie kawa jest przetwarzana, poddawana selekcji, dlatego otrzymujemy produkt niezwykły.

Pijemy ją od kilku dni i wciąż odkrywamy jej subtelności i…tajemnice.

Tak więc przychodźcie do nas, próbujcie, kupujcie lub zamawiajcie on-line kawę, przy okazji wspierając dobre inicjatywy dla ludzi w Rwandzie.

https://sklep.ollecafe.pl/advanced_search_result.php?keywords=rwanda&sStore=71klnsj11sipn868aerctmlli1

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 19 kwietnia 2022, by , 0 Comments

Przed nami majówka (pracujemy tylko do piątku wieczora 29 kwietnia, wracamy 9 maja, więc się spieszcie, przybywajcie do nas lub zamawiajcie on-line…). My już wiemy, co będziemy pić na trawie, na piasku nad jeziorem, nad morzem…i jaką kawę koniecznie zapakujemy do bagażu (nawet jadąc do Włoch!).

Nowa Kenia. Kawa z krainy gór i jezior z wulkanicznej gleby na wysokości 1700-1800 m n.p.m. od farmerów Rungeto. To są mistrzowie fachu, z najlepszej odmiany arabiki SL34 osiągnęli jeszcze więcej niż można. W zgodzie z naturą i z pomocą krystalicznie czystej wody, ciepłego równika oraz opadów otrzymujemy produkt, który od razu okrzyknęliśmy u nas jako kawę Prestige Selection (nasz nowy projekt – więcej na stronie sklepu). Pijemy oczywiście w dripie i aeropressie (wystarczy wziąć wodę w termosie na wyjazd, a reszta jest już bardzo łatwa), by wydobyć całą złożoność aromatów i nut smakowych. Ta kawa sprawdzi się także, jeśli parzysz metodami przelewowymi i jako zwykła zalewajka.

Ach, co to za zapach! Skojarzenie przyjemnych wiosennych owoców z marzeniami o słońcu i  odpoczynku. A po pierwszym łyku chce się więcej i…więcej.

A więc przybywajcie, bo jest to kawa idealna do bagażu podręcznego!

Idealna na prezent dla…siebie i tych, których kochamy.

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 16 marca 2022, by , 0 Comments

Czas na kawę z Boliwii!

Zaraz, z Boliwii? No właśnie, bardzo się zdziwiliśmy, gdyż jest to kraj w Ameryce Południowej, który jednak nie kojarzy się nam z kawą. W porównaniu z innymi, produkuje jej dość mało, ale okazuje się, że warunki naturalne powodują, że ta kawa jest jakościowo świetna i bardzo niezwykła.

Boliwia nie ma dostępu do morza, ale za to ma…Andy, z jej łańcuchami wulkanicznymi, zwrotnikowym klimatem i odpowiednimi temperaturami. To wszystko sprawia, że kawowce są uprawiane na wysokości 1200-2000 m n.p.m., a ponadto stowarzyszenie ANPROCA dba o swoich rolników i ich rodziny. Chodzi o kawowe umiejętności i wiedzę oraz godziwe zarobki, a także o końcowy produkt, który właśnie w postaci dwóch najlepszych worków, dojechał do naszej palarni. Tak więc spieszcie się, bo my już dzisiaj piliśmy, a kawy jest mało. Czas-start…

Możemy tylko powiedzieć, że zaskoczyła nas tak, jak czarne kapelusze ubierane na święta przez boliwijskie kobiety i otuliła niczym boliwijskie ponczo z wełny alpaki podczas zimnego poranka.

https://sklep.ollecafe.pl/advanced_search_result.php?keywords=BOLIVIA

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 23 lutego 2022, by , 0 Comments

Dzisiaj u nas jeszcze zima, a raczej pora deszczowa, która od czasu do czasu przedziela astronomiczną zimę. I dlatego zapraszamy Was w wyobraźni do krainy gór i lodu, ale…w Afryce! Park Narodowy Gór Rwenzori zajmuje prawie 100 000 ha w zachodniej Ugandzie i obejmuje główną część łańcucha górskiego Rwenzori, w którym znajduje się trzeci co do wysokości szczyt Afryki – Mount Margherita o wysokości 5 109 m (Margherita? o, już wiemy, co dziś zamówimy w ten deszczowy dzień na obiad do Palarni…). Lodowce, góry, wodospady i jeziora w tym regionie sprawiają, że jest to jeden z najpiękniejszych obszarów alpejskich w Afryce. I właśnie z takiego regionu, na potężnej wysokości 1200-1400 m n.p.m. uprawiane, przyjechały do nas dwa worki bardzo ciekawego ziarna. Kawy Arabica z Ugandy słyną ze zrównoważonego smaku, cechuje je dobra cielistość w połączeniu z niską kwasowością, a poza tym? My smakując ją w naszym ukochanym dripperze, poczuliśmy w tej kawie intensywną słodycz moreli, której towarzyszyła wyraźna nuta czarnej herbaty.

Link: UGANDA

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 11 lutego 2022, by , 0 Comments

Witajcie!Myśleliśmy, że po kawie GWATEMALA Huehuetenango, już nas nic nie zaskoczy.Jakże się myliliśmy… ?Oto przed wami prawdziwy Pablo Escobar wśród ziaren kawy, piszemy to oczywiście z przymrużeniem oka, wiedząc kim był ten Gość (ale przecież , jak mówią niektórzy socjologowie, „kawa to narkotyk”, tyle że legalny!)Cuba Turquino Lavado.Smak tej kawy jest tak mocny, intensywny, a aromat pełen charakteru, że parząc ją z rana w aeropressie, myśleliśmy, że stanął przed nami sam wcześniej wspomniany baron narkotykowy.Pierwsze co nas zaskoczyło po zalaniu świeżo zmielonych ziaren wodą, to intensywna woń kubańskiego cygara, która po zaparzeniu, pozostaje długo w naparze, nadając mu unikalny smak.Posmak kawy nie jest ani słodki (np. czekoladowy), ani owocowy. Po prostu mamy charakterny, mocny tytoń, który…”TRZEBA UŻYWAĆ”!Spotkanie z Turquino Lavado okazało się niesamowitym przeżyciem.Jeżeli szukacie kawy, innej niż wszystkie, koniecznie spróbujcie nową Cubę!https://sklep.ollecafe.pl/advanced_search_result.php…#OlleCafeTeam#Coffee

Czytaj dalej ...

Posted in Bez kategorii, on 11 lutego 2022, by , 0 Comments

Wchodząc rano do pracy pierwsze co robimy to uruchamiamy radio.

Dzisiaj zszokowała nas wiadomość o podobno najbardziej depresyjnym dniu roku (dziś ?)Nie chcemy sprawdzać czy coś w tym jest czy nie, postanowiliśmy zrobić coś…Otworzyliśmy więc najnowsze worki z kawą i po szybkiej ocenie uznaliśmy że ta kawa będzie po prostu idealna na ten dzień! Gwatemala Huehuetenango! Sama nazwa mimowolnie wywołuje uśmiech. Co ciekawe nie tylko nazwa odruchowo unosi kąciki ust… My, zespół Olle, preferujemy Afrykę. A ta Gwatemala…Nie owijamy w bawełnę. Jest po prostu rewelacyjna! Pijąc ją mimowolnie uśmiechamy się do siebie i jesteśmy po prostu w szoku jak dobrze smakuje! LINK: https://sklep.ollecafe.pl/advanced_search_result.php…

#BlueMonday#OlleCafeTeam

Czytaj dalej ...

Posted in Aktualności, on 22 września 2021, by , 0 Comments

Kostaryka czyli ‘costa rica’, po hiszpańsku – bogate wybrzeże, a więc z jednej strony Pacyfik, z drugiej Morze Karaibskie. Szmaragdowa woda, biały piasek, palmy, dżungla i… nieustające wakacje. Jeśli się rozmarzyłeś, to jedź we wrześniu na urlop, a jeśli nie możesz, to… zapraszamy w podróż smaku do Olle Café. Dla nas Kostaryka to kraina wulkanów, żyznej, czerwonej gleby, trzech pasm górskich, wiatrów i deszczów, a więc niezwykłego terroir, na którym uprawia się niezwykłą kawę. Proponujemy wam kawę z regionu San Marcos de Tarrazu, najsłynniejszego miejsca w całym kraju do jej uprawy.

https://sklep.ollecafe.pl/advanced_search_result.php?keywords=kosta

Czytaj dalej ...